Etik Bilgisayar Korsanlığını Öğrenmek İçin 4 Kritik Neden

Etik Hacklemeyi Öğrenmek İçin Nedenler

“Hackleme” kelimesini duyduğumuzda, otomatik olarak en kötü durum senaryosunu, iyi insanlardan veya işletmelerden veri veya sır çalarak para kazanan bir serseri veya haydut olduğunu düşünürüz. Bu insanlar var ve keşfedildiklerinde ciddi sorunlarla karşı karşıya kalıyorlar. 2023’te, daha az bilinen etik hacker topluluğu nedeniyle daha sık keşfedilecekler.

Yine de, etik hackerlar daha az bilinirken, aslında sayıları kötü adamlardan daha fazladır. Her zaman etik hacker etiketiyle de bilinmeyebilirler.

Bunlar, dünyadaki en teknik sırlardan bazılarının kilidini açmalarına yardımcı olan ileri düzey dereceler, beceriler ve yeteneklerin bir kombinasyonuna sahip veri bilimcileri, veri analistleri, programcılar ve geliştiriciler ve hatta dünyanın bazı yaptırım görevlileridir.

Dünyada her zamankinden daha fazla kötü amaçlı yazılım, fidye yazılımı, keylogger programı ve etik olmayan bilgisayar korsanı olduğunu, işletmelerin ve günlük kullanıcıların her gün daha sık mağdur edildiğini biliyoruz. Etik hacker’lar buna bir son vermeye yardımcı oluyor.

Sorun çözmeyi ve bu sorunları önlemeyi seviyorsanız, burada etik bilgisayar korsanlığı hakkında daha fazla bilgi edinin ve sizin için uygun olup olmadığına bakın.

1. Etik Hackerlar Siber Güvenlik Uzmanlarıdır

Etik bilgisayar korsanları, ortalama veri bilimcinizden daha gelişmiş veri bilimcileridir ve bunun nedeni, aynı zamanda güvenlik uzmanları olmalarıdır. Hem programlama hem de güvenlik konusunda ileri düzeyde eğitim alacaklar.

Bu alan için güvenlik, yalnızca iş veya ev fiziksel güvenliğinde değil, aynı zamanda ağ güvenliğinde ve İnternet’e bağlanan herhangi bir cihazın güvenliğinde bulunur.

Etik bir bilgisayar korsanı, güvenlik açıklarını ve aktif tehditleri ortalama bir veri bilimciden daha hızlı ve daha verimli bir şekilde bulabilecektir. Doğaları gereği hain olan bilgisayar korsanları, taraf değiştiren bir veri bilimcisi olmadıkça, ki bu oluyor, onları tespit edemeyecekler. Etik bir bilgisayar korsanı bu sorunu da bulabilir ve güvenceye alabilir. Uzmanlar, etik bilgisayar korsanlığı endüstrisinin, her gün binlerce kişi tarafından meydana gelen gerçek ve aktif tehditlerin günlük bombardımanıyla mücadele etmek için dünyanın her yerinde ortaya çıkan böcek ödül firmaları ve ajanslarıyla büyüdüğünü söylüyor.

2. Etik Hackleme için Gerekli Beceriler

Etik bir bilgisayar korsanı olmak için bilgisayarları, ağları, interneti ve ona bağlanabilen tüm cihazları bilmek istemeniz ve dünyanın “kötü adamlarının” neden olduğu gerçek dünya sorunlarını çözmeyi istemeniz gerekir. siber dünya. Bunların bir kısmı en iyi bilgisayar korsanlığı kurslarıyla eğitilebilir ve bunların bir kısmı da sorun çözme ile bilgisayar korsanlığını ortadan kaldırma arzusuyla birleşen yetenek ve beceridir.

Bir arkadaşınızın veya aile üyenizin cihazına giriş yapıp, burada bir güvenlik duvarınız olsun, şifrelerinizi buraya koyun ve bunu burada yapmayın diyebilen türden biriyseniz, o zaman etik değerlere sahip olursunuz. bilgisayar korsanı. Yalnızca, sistemlerdeki ve ağlardaki güvenlik açıklarını ortaya çıkarmanıza ve ardından bunları ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilecek beceri eğitimine ve bilgisayar ve İnternet uzmanlığına ihtiyacınız var.

3. Etik Hacking ile İş Güvenliği

Etik bilgisayar korsanlığı dünyasındaki büyüme oranı inanılmaz, bazı endüstri nişleri son birkaç yılda yüzde 350’lik, yıllık yüzde 21’lik bir büyüme oranı görüyor. Bu kısmen, daha bağlantılı hale gelirken daha uzak hale gelen bir dünya nedeniyle olabilir.

Artan siber güvenlik hiç olmadığı kadar önemli. Bu asla bitmeyecek ve sadece buradan büyüyebilir. Veri bilimi ve analizinde heyecan verici bir kariyer düşünüyorsanız, etik korsanlık ideal bir seçimdir.

4. Etik Hacklemede Günlük Görevler

Bu alanı düşündüğünüzde, evde veya arkadaşlarınızla sezgisel olarak gerçekleştirdiğiniz rastgele değerlendirmelerden daha derinlemesine güvenlik değerlendirmelerinin nasıl yapılacağı hakkında daha fazla şey öğreneceksiniz. Ayrıca tehdit modellemeyi nasıl yürüteceğinizi öğrenecek ve işletmelere ve bireysel müşterilere tehditleri ve güvenlik açıklarını belirlemelerine ve bunları resmi ve resmi olarak kaldırmalarına yardımcı olan ayrıntılı raporlar sunacaksınız.

Buraya gelmek için, muhtemelen bilgisayar bilimlerinde bir dereceye veya eşdeğer bir bilgi tabanına ihtiyacınız olacak. Ayrıca ağ desteği, ağ mühendisliği ve bilgi güvenliği konularında da bilgi sahibi olmanız ve yeteneklere sahip olmanız gerekir. Etik bir bilgisayar korsanı olarak, sürekli olarak tehditleri belirlemenize, yerlerini belirlemenize ve ortadan kaldırmanıza yardımcı olan sistemler kuruyor ve izliyor olacaksınız. Bu, zaman ve para yatırımına değer, heyecan verici ve büyüyen bir alandır. Bu size büyüleyici geliyorsa, kendi topluluğunuzu gururlandıracak etik bir bilgisayar korsanı olma yolunda ilerliyorsunuz demektir.

Kaynak:

https://hackersonlineclub.com/4-critical-reasons-to-learn-ethical-hacking/